Ma vettem észre, hogy a nagyszerű minimalista Iconic ikon-szettben mellékelve van az egész gyűjtemény betűtÃpusként, a TTF és OTF mellett EOT formátumban is – ami a Microsoft szabványa a @font-face féle CSS font-beágyazáshoz. Amellett, hogy Ãgy kényelmesen lehet Photoshopban tervezéskor használni az ikonokat, a @font-face megközelÃtés az éles weboldalon is sok új lehetÅ‘séget nyit meg.
Természetesen erre a szerzÅ‘ is gondolt, (ezért is készültek el a webfont verziók), sÅ‘t a pakkban mellékelte a megoldáshoz tartozó CSS-t is (az elsÅ‘ linken letölthetÅ‘). Persze más egyszÃnű ikonszettel is el lehet játszani ugyanezt.
Amellett, hogy egy ilyen font-fájl jóeséllyel kisebb, mint a sprite-ba gyúrt ikonok, az egyesével lehúzottaknál pedig jóval kevesebb HTTP kérésbÅ‘l a böngészÅ‘be ér (egybÅ‘l), ezzel az egész kalanddal egy vektoros ikont kapunk. Nagyon szabadon lehet hangolgatni az ikonokat, anélkül használva Å‘ket több méretben és szÃnben az oldalon, hogy mindegyikhez külön képet kéne betölteni, a kalandvágyók pedig CSS3 transzformációkkal is vagánykodhatnak.
A CSS Ãgy néz ki, font betölt, aztán használ, mintha csak Windings lenne (részlet a fenti Iconic szetthez mellékelt kódból). Érdemes a :before/:after content tulajdonságba rakni az ikonnak megfelelÅ‘ betűt, nem a HTML kódba, mert ha módosÃtani kell, utóbbinak csúnya vége lenne.
@font-face { font-family: 'IconicStroke'; src: url("/wp-content/uploads/resources/iconic_stroke.eot"); src: local('IconicStroke'), url("/wp-content/uploads/resources/iconic_stroke.svg#iconic") format('svg'), url("/wp-content/uploads/resources/iconic_stroke.otf") format('opentype'); } .iconic { font-family: "IconicStroke"; } .iconic.image:before { content: "?"; } .iconic.article:before { content: ">"; } .iconic.read-more:before { content: "."; } .iconic.headphones:before { content: ","; } .iconic.equalizer:before { content: "<"; } .iconic.fullscreen:before { content: ":"; } |
Az elsÅ‘, részletesebb Ãrás a témában, a kevésbÅ‘l, ami látszólag foglalkozik az egésszel az interneten.
Comments
2